Kedves Barátaink!
Bár az ünnepi készülődés már mindenhol a tetőfokára hágott, újabb megtisztelő és izgalmas feladatunk akadt az idei évre. Így 2019. december 7-én Berkesi Balázs hagyományőrző felderítő, Baráti Körünk tagja az egri „Időalagút - Város a Város Alatt” helytörténeti kiállítóhely meghívására az MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj és jogelőd alakulatainak történeti fejlődéséről tartott előadást a kiállítóhely lovagtermében.
Az előadást megnyitja: Varga Zsolt felderítő őrmester, Baráti Körünk vezetője
Az elhangzott előadás célja kettős volt: egyrészről emléket állítani az idén 70 éves csapatnak, ami nem csak, hogy napjainkban is működik, mint felderítő ezred, de önmagában képviseli a Magyar Honvédség felderítő képességét, annak egyetlen dedikáltan felderítő feladatokra optimalizált alakulataként. Az egri felderítők jogutódjaként működő ezreddel az együttműködésünk nem új keletű, hiszen a V. Felderítők Napja alkalmából ezen alakulat parancsnoka, Hajnal István ezredes úr vállalta a rendezvényünk fővédnökségét is, valamint számos más alkalommal dolgozhattunk együtt a „Bornemisszásokkal” honvédségi rendezvények során.
Előadás közben
A megjelenés másik célja pedig az volt, hogy az előadás és statikus kiállítás a szervezők azon hosszú távú kezdeményezését indítsa útnak méltó keretek között, amely célul tűzte ki, hogy az egri kiállítóhelyen a 24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj múltjával kapcsolatban egy állandó emlék-kiállítás nyíljon meg a jövőben. Ehhez házigazdáink a kiállítóteret, valamint a szükséges tárlókat, bábúkat biztosítják, míg Baráti Körünk tagjai gyűjtői tapasztalatukkal és történészi szakértelemmel igyekeznek hozzájárulni a kiállítás minél teljesebb megvalósulásához. A témaválasztás nem véletlen, hiszen Tietze Károly, a kiállítóhely megálmodója maga is az alakulat katonájaként szolgált egykor.
Statikus kiállításunk
Ezúton szeretnénk minden a zászlóaljban szolgált volt és jelenlegi katonához, valamint az alakulat tisztelőihez szólni, hogy amennyiben erre lehetőségük van, segítsék a szervezőket, hogy ez a nemes cél teljesülhessen és Eger városában az ejtőernyős és felderítő katonákra emlékező kopjafa mellett, egy újabb, emlékhely jöhessen létre, ami a felderítő zászlóalj Egerben töltött 44 évét bemutatva emlékezik és emlékeztet az egri felderítők történetére. Amire szükség lehet: újságcikkek, fényképek, karjelvények, egyenruhák, egyéb relikviák, melyek méltó módon kiállításra kerülnek majd.
Rendhagyó tárlatvezetés
A kiállítás szervezőinek elérhetőségei:
Ezúton is köszönjük a meghívást és reméljük lesz még lehetőség a jövőben is a közös munkára! Építsük fel együtt az egri felderítők múltját bemutató kiállítást!
- Berkesi Balázs -
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.